Sıkça Sorulan Sorular

1 Patika Derneği K.Ö.Y. Projesinin devamı mıdır?

   Kurucu insan kaynakları olarak evet, ancak vizyon olarak hayır. Patika Derneğinin kurucuları, K.Ö.Y. Projesinden beri (yaklaşık 10 yıldır) birlikte birçok sosyal dayanışma organizasyonu gerçekleştiren kişiler olmasına karşın; dernek ve projenin hedefleri farklıdır.

2 Derneğe nasıl üye olabilirim?

   Patika Derneği kuruluş vizyonu olarak “nitelikli gönüllülük” felsefesini benimsediği için, yalnızca derneğin iyilik akademisi olan patiKademiyi başarıyla tamamlayan kişilere üyelik hakkı vermektedir. Derneğin devamlı üye sayısını arttırmak gibi niceliksel bir hedefi bulunmamaktadır.

3 patiKademiye yalnızca üniversite öğrencileri mi katılabiliyor?

   Aslında derneği sonrasında ise akademiyi kurarken temel amacımız; üniversite öğrencilerinin bir diğer deyişle gençliğin,  derneğin lokomotif gücü olmasını sağlamaktı. Ancak 1.dönem patiKademi başvurularında mezun gönüllülerin de yer alması bu konudaki fikrimizi değiştirdi. Yani cevap hayır. İyilik projelerinde yer almak, kendi projesini hayata geçirmek isteyen herkes başvurabilir.

4 Nasıl bağış yapabilirim?

   Derneğimiz, yılda belirli dönemlerde dayanışma kampanyaları açar.Sosyal medya sayfalarımızdan bizi takip ederek bağışçımız olabilirsiniz.Onun dışında derneğimize genel bağışta bulunmak istiyorsanız , site ana sayfamızda bağış linkimiz mevcuttur.

5 Derneğinize üye olmadan etkinliklere katılamaz mıyım?

Derneğimizle alakalı yürütülen projelerde üye olmadan aktif görev alamaz, karar mekanizmasına dahil olamazsınız. Ancak gönüllü olarak gözlem amaçlı katılmak isterseniz, memnuniyetle kabul ederiz. 🙂