Köy Okullarına Destek

Sosyal diyaloğun ve yardımlaşmanın azalması ile birlikte dezavantajlı gruplar daha da belirginleşmiştir. Bu gruplardan biri de şehir merkezine uzak ve yeterli imkanların bulunmadığı okullardaki öğrencilerdir. Projede Tıp öğrencileri tarafından sağlık kontrolü, hijyen eğitimi ve sosyal etkinlikler düzenlemiştir. Bu faaliyetler ile köy okullarına temas etmek, Tıp öğrencileri ile onlara rol model oluşturmak ve motivasyon sağlamak amaçlanmıştır.

Bağış Kampanyaları

Bağış kampanyaları, sosyoekonomik durumu kötü olan bireylere yönelik ayni destek sağlanan kampanyalardır. Ramazan, Kurban ve kış dönemlerinde ihtiyaç sahibi insanlara gıda ve giyim çekleri ulaştırılmıştır. Böylelikle paylaşma kültürünün gelişmesini ve toplumsal birlikteliği arttırmak amaçlanmıştır.

Sokak Projesi

İki öge arasındaki sosyal temasın azalması eşitsizlikleri arttırır düşüncesiyle Türkiye’nin en doğusu ile Bursa arasında toplumsal diyaloğu arttırmak amacıyla Sokak Projesi düzenlenmiştir. İlk etapta Yüksekova Gençlik Merkezi yetkileri Bursa’da misafir edilmiştir. Yüksekova’daki gençlere yönelik proje fikirleri tartışılmıştır. İkinci etapta Paylaşımcı Toplum Derneği gönüllüleri Hakkari ziyaretinde bulunmuştur. Bu proje ile iki bölge arasındaki iletişimsizliğin ve ön yargıların önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

Burs Kampanyası

Sağlık çalışanlarımızın kıymetinin daha da iyi anlaşıldığı bu dönemde geleceğin hekimlerine, 2020 yılında destek olunduğu gibi yine destek olmak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gören öğrencilere bir dönem boyunca, ihtiyaç ve isteklerini karşılayabilmeleri için burs desteği sağlanmıştır. Kampanyanın geliri; derneğimizin üyeleri ve dışarıdan kampanyaya destek olmak isteyen gönüllülerin, Adım Adım aracılığıyla düzenlenen koşulara katılımı ile oluşturulmuştur. Elde edilen gelir Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü ile imzalanan protokol ile Üniversite’ye devredilmekte ve Üniversite yetkilileri tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmaktadır.